מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • michal@michalshalgi.com
    חבר
    מספר פוסטים: 0
    #8133 |

הי יעל,
    היתה לי בעיה לפתוח חלונות במודל של בית שבניתי.
    אני חושבת שהבעיה הייתה שניסיתי לפתוח פתחים על ידי ציור מלבן בשכבה אחת על משטח בשכבה אחרת.
    בכלל העניין עם השכבות קצת מסבך אותי… אני מגלה שייצרתי אלמנטים בשכבות מסוימות בתוך קומפוננט משכבה אחרת.
    ולפעמים כשהמודל נעשה מורכב אז יש כל מני קווים מיותרים שאי אפשר למחוק, אחרת נעלמים קירות…
    ובאותו הקשר:
    אם אני רוצה להוסיף לקומפוננט קיים אלמנטים אחרים שכבר קיימים. האם יש דרך לעשות זאת? או שצריך לסמן הכל ולייצר אותם בתוך קומפוננט חדש?
    זאת בהנחה שלא עשיתי edit ואז ייצרתי את האלמנטים הנוספים.
    וגם – בהפיכת קובץ דאטאקאד לקובץ לסקאצ'אפ – אני לא מוצאת את ה- flatten איך מגיעים אליו?
    תודה 🙂
    מיכל

יעל
    Keymaster
    מספר פוסטים: 349
    #8136 |

הי מיכל.
    לגבי שאלותייך –
    קומפוננטים ועבודה עם שכבות.
    בעיקרון הדרך הנכונה לעבודה היא לשייך קומפוננט לשכבה, כך נמנע הרבה בלבול ודרך העבודה הופכת פשוטה יותר. כדאי לשאוף שכל מה שנכנס לשכבה יגיע בצורה של קומפוננט.
    אני תמיד יוצרת שכבה שנקראת HIDE, השכבה תמיד כבויה ולשם אני מכניסה קווים שהם חלק הכרחי מגאומטריה אך שמבקשים להסתירם מהתצוגה.
    במקרה שרוצים שבקומפוננט אחד יהיו אלמנטים שכבר מופיעים ברכיב אחר דרך הפעולה היא כזו:
    1. סוגרים כרכיב את האלמנטים שרוצים לצרף. יש מקרים שצריך להיכנס לעריכת קומפוננט קיים ובתוכו ליצור קומפוננט נוסף.
    2. בוחרים את האלמנטים ומקישים עליהם CTRL+C
    3. יוצאים מעריכת הקומפוננט.
    4. נכנסים לעריכת הקומפוננט אליו רוצים לצרף את האלמנטים.
    5. מקישים CTRL+V.
    * במידה והמיקום נשאר זהה, ניתן להקיש על EDIT-PASTE IN PLACE.

הפיכת קובץ דאטאקאד לסקאצ'אפ דורשת את פקודת השטחת הקווים לגובה 0. רצף העבודה:
    1. פיצוץ כל הסמלים והפיכת השרטוט ל-LINE.
    כניסה לפקודת 3D MENUS – EXPLODE, הדלקת SYM EXPLODE וסימון כל התכנית ב-AREA.
    2. מאותו תפריט, הדליקי כעת את מתג TO LINE וסימון כל התכנית ב-AREA.
    3. כניסה לפקודת CHANGE, ALT+C וכיוון המתגים Z-BASE=0 ו-Z-HIGHT=0 וסימון כל התכנית ב-AREA.

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.