10 יתרונות בעבודה עם הדמיות סקצ׳אפ עבור אדריכלים ומעצבים

10 יתרונות בעבודה עם הדמיות סקצ׳אפ עבור אדריכלים ומעצבים

עיבוד עיצוב מגורים מאת האדריכל אלברטו ביתיה .

הדמיות הן יותר מתמונות יפות – הן ממלאות תפקיד מכריע בתהליכי עבודה בתכנון ובבנייה.

המשך לקרוא את עשרת היתרונות המובילים של הדמיה, יחד עם סיפורי משתמשים אמיתיים שיכולים לעזור לעורר את זרימת העבודה שלך.

עיבוד עיצוב מגורים מאת האדריכל אלברטו ביתיה . עיבוד עיצוב מגורים מאת האדריכל אלברטו ביתיה

כדי להיות אדריכל או מעצב מצליח, אתה צריך לעשות יותר מאשר להמשיג רעיונות חדשניים – אתה צריך לתקשר אותם ללקוחות פוטנציאליים, לבעלי עניין ומשתפי פעולה. נסה להראות תיעוד דו-ממדי למישהו ללא מומחיות בתכנון או בנייה, ותדע עד כמה חשובים הדמיית תלת-ממד והעיבודים הארכיטקטוניים. בין אם אתה ממנף מודלים תלת-ממדיים ישירות מ-SketchUp עם Ambient Occlusion, יוצר תמונות שנוצרו דרך בינה מלאכותית עם SketchUp Diffusion [Labs], או משתמש בתוכנית רינדור חיצונית כמו V-Ray , מציאת סגנון ההדמיה הנכון ישדרג את הקריירה שלך.

גלה את היתרונות העיקריים של הדמיה אדריכלית, יחד עם סיפורי יישום מוצלחים של אדריכלים, מעצבים ובונים.

 מצגות פרויקטים זוכותהדמיית תאורה נבנה עם סקצ׳אפ ו-Twinmotion

השלב הראשון של פרויקט: זכייה בפרויקט! כאשר מגישים רעיון ללקוח פוטנציאלי, השתמשו בהדמיות כדי להראות להם כיצד ייראה הפרויקט המוצע וכדי להעביר שינויים בעלויות עם איטרציות עיצוב שונות.

פול מילט, אדריכל ומומחה בתוכנת תלת מימד לאדריכלים, ממנף את המומחיות שלו כדי ליצור חומרי מצגת בולטים לתחרויות כדי לשחזר כמה ממבני התרבות האייקוניים ביותר באירופה. יצירות המופת החזותיות של פול עוזרות לקל מילי לנצח את המתחרים ולזכות במשרות הנחשקות.

2. חלופות עיצוב מהירות

 הדמיית סקצ׳אפ של Loft’s interior

הדמיית סקצ׳אפ של Loft’s interior

היה קשוב למשוב של בעלי עניין וספק חלופות עיצוביות כדי למצוא את הפתרון המושלם. זרימת עבודה חזקה של הדמיה נותנת לך ייצוג ברור של האופן שבו אתה מדמיין את העיצוב הסופי. כאשר החזון העיצובי ברור, הרבה יותר קל לבצע שינויים כדי לוודא שאתה והלקוח שלך שותפים לאותה המחשבה והבנה לאורך כל התהליך.

אחת הסיבות הגדולות ביותר לכך שמעצבת הפנים איזולינה מאלון עובדת אך ורק בתלת מימד היא שהיא יכולה להתנסות במהירות עם רעיונות עיצוב שונים. התהליך המשולב והניסיוני שלה מאפשר פתרונות עיצוב חדשניים שתמיד מועברים בבירור ללקוחותיה, ויוצרים זרימת עבודה המסומנת ביצירתיות וגורמת לאמון הלקוח.

3. מעורר השראה לבעלי עניין

רינדור של דירה

רינדור של דירה

ככל שהפרויקט גדול יותר, כך יש לך יותר בעלי עניין לתקשר איתם. ככל שיש יותר רבדים בין הרעיון לבין האדם שצריך להבין אותו, בדרך כלל הבהירות אובדת יותר. בעלי העניין שאתה צריך לתקשר איתם יכולים גם להשתנות במהלך חיי הפרויקט. הדמיות ועיבודים נותנים השראה לבעלי עניין בכל שלב בדרך ועוזרים לספר סיפור עשיר יותר.

המעצב ויועץ ההדמיה לואיס ברטומאו סאנצ'ז עבד על פרויקט דירות מגורים שיכול היה להתקדם רק לאחר מכירת כל היחידות. המצגת שלו הייתה צריכה להראות כיצד תושבים פוטנציאליים ישתמשו בחלל ולתקשר כיצד ייראה הפנים למפתחי בניין. הוא מילא את שני הצרכים עם הדמיות עיצוב עוצמתיות.

4. עבודה מהירה עם תיעוד דו-ממדי

תיעוד דו מימדי המציג מדף בהתאמה אישית לעיצוב פנים

תיעוד דו מימדי המציג מדף בהתאמה אישית לעיצוב פנים

כאשר אתה יוצר עיצוב באמצעות תוכנת 3D עם יכולות 2D, מודלי 3D שלך יכולים לייצר תיעוד ורינדורים עבור מצגות שבעלי העניין שלך מבינים. תיעוד דו-ממדי מסייע למשתפי פעולה כמו מומחי בנייה ויצרנים להבין כיצד הבניין הבנוי צריך לתפקד ולעזור לציין חומרים.

".Studio Maison Co" היא חברה המתמקדת בעיצוב פנים המשתמשת במודלים תלת-ממדיים כדי ליצור הליכי מונפשים, עיבודים מדהימים עבור הלקוחות שלהם, ותיעוד דו-ממדי של פרטים כפי שנבנים, כולל ריהוט בהתאמה אישית. יצירת ויזואליות דו-ממדית וגם תלת-ממדית ממודל תלת-ממד אחד באמצעות SketchUp ו-LayOut היא חיסכון עצום בזמן.

5. פתרון בעיות מהיר

בדיקת עיצוב ויכולת בנייה במודל תלת מימד

בדיקת עיצוב ויכולת בנייה במודל תלת מימד

הדרך הטובה ביותר לפתור בעיה? תפוס אותו לפני שהוא מוציא את הפרויקט שלך מהמסלול. ניסיון למצוא כיצד פרויקט עוד בצורה הוליסטית באמצעות סטים שונים של מסמכים דו-ממדיים יכול להיות משחק מתסכל של 'זהה את ההבדל'. כאשר הפרויקט שלך מוצג בצורה ברורה, קל הרבה יותר לתפוס התנגשויות ופערים.

חוסה אלברטו הוא מהנדס מכונות ומייסד Crosslam, חברת עיצוב וייצור הממנפת CLT (בניה מתקדמת בעץ). הצוות שלו מסתמך על מודלים תלת מימדיים לאורך כל תהליך העיצוב והייצור מכיוון שההבדל הקטן ביותר בין תוכניות עיצוב וייצור יכול לגרום לאובדן משמעותי של זמן ותקציב. התהליך של Crosslam עוזר לתפוס בעיות בתלת מימד לפני שהם יכולים לעשות את דרכם לאתר העבודה.

6. תקשורת ברורה לשיתוף פעולה קל

מודל תלת מימד המראה פרטי בנייה של קורות CLT

מודל תלת מימד המראה פרטי בנייה של קורות CLT

בין אם הוא גדול או קטן, פרויקט בנייה כמעט תמיד דורש צוות של משתפי פעולה שעובד ביחד כדי להביא אותו מהרעיון להשלמה. בעוד שתוצרים רבים עדיין מסתמכים על תיעוד דו-ממדי, הוספת הדמיה תלת-ממדית לזרימת העבודה שלך כדי להעביר את כוונת התכנון מביאה בהירות לתקשורת הפרויקט, בין אם זה עם מנהלים באתר, יצרנים או צוותי עיצוב אחרים.

כאשר אנדראס לביש עיצב את תא הקיץ המודרני שלו מעץ לבניית CLT , הוא ידע שאחד האתגרים הגדולים ביותר יהיה ארגון החלקים הנעים הרבים בין היצרנים והבונים. הוא סיפק גם תיעוד דו-ממדי שהיצרנים יכלו להשתמש בהם עם מכונות ה-CNC שלהם וגם תמונות תלת-ממדיות כדי שהיצרנים והבונים יכלו להבין כיצד כל חלק של CLT משתלב במכלול.

7. רצף חלק

רצף בנייה להריסה ותוספת תת קרקעית

הדמיות תלת-ממדיות לארכיטקטורה ובנייה אינן חייבות להיעצר ברגע אחד – הן יכולות לתקשר עם התפתחות הפרויקט. שימוש בוויזואליות תלת מימדית לתקשורת רצף בנייה יוצר התאמה בין כל מחזיקי העניין, וממזער בלבול וטעויות יקרות.

זה מועיל במיוחד בפרויקט שבו התקדמות עשויה להיות קשה יותר לעין הבלתי מאומנת לראות, כמו בפרויקטים שבהם יש הריסה או עבודות תת קרקעיות. ג'ון קלמונס, מנהל קדם-בנייה, השתמש במודל תלת-ממדי כדי לספק רצף בנייה ברור לבעלי עניין כמו בעלים וקבלנים. הסצנות שהוא הקים במודל שלו מראות כיצד הפרויקט ייראה לאחר הריסה, פינוי, ושיקום מחדש, תוך תקשורת ברורה של התקדמות והרגעת כל בעלי העניין.

8. הדמיה תלת מימדית מקיפה עבור BIM

ניתוח מדור של מלון Chengdu

ניתוח מדור של מלון Chengdu

מינוף מודלים תלת מימדיים במהלך זרימת עבודה של בניית BIM מאפשר לזהות בקלות אתגרים לפני שהם מסלימים לבעיות שמעמידות את הפרויקט בסיכון. ניתן להשתמש במודל תלת מימדי המתקשר באופן ויזואלי לדרישות עיצוב ותוכניות בנייה לאורך כל מחזור חיי הפרויקט, ממצגות ראשוניות ועד לבנייה ומעבר לכך.

כשצוות עיצוב הפנים והבנייה של מלון צ'נגדו התחיל את הפרויקט שלהם, הם דילגו על שרטוטי דו-ממד ובמקום זאת התחילו לתקשר ישירות בתלת-ממד עם SketchUp. המודל של הצוות שילב ענני נקודות של האתר לצורך דיוק. בסך הכל, הצוות חסך 50% מזמן הבנייה שלהם עם זרימת העבודה החדשנית של BIM.

9. תמיכה במחזור החיים המלא של הבניין

בניין אצטדיון וילה באטה נבס

בניין אצטדיון וילה באטה נבס

מודלים תלת מימדיים יכולים לחיות מעבר לחיתוך הסרט; מודל בנייה עדכני יכול לעזור לבעלים ולמפעילים לעקוב אחר ביצועי הבניין ולסמן תחזוקה נדרשת. צוותי פרויקט שיקום יכולים להשתמש במודלים תלת מימדיים של תנאים קיימים כדי לדמיין את עתידו של בניין – ואז לבנות אותו.

האדריכל הברזילאי Fábio Rakauskas השתמש במודלים תלת מימדיים הידועים כתאומים דיגיטליים כדי לסייע בשימור הארכיטקטורה החשובה בסאו ברנרדו דו קמפו, עיר קרובה לסאו פאולו בברזיל. הוא יצר דגמים של 14 מבנים היסטוריים קריטיים כדי לשמר תיעוד מדויק של היסטוריית השיפוץ שלהם. קטלוג מדויק של כל השינויים בבניין לאורך זמן גם עוזר לאדריכלים להחליט כיצד הם יכולים להחזיר את האותנטיות ולהאריך את תוחלת החיים של הבניין לדורות הבאים.

10. זכייה בעבודה הבאה שלך

מודלים ורינדורים שנוצרו על ידי משתמשי הדמיית סקצ׳אפ. לחץ על החצים כדי לגלול.

הדמיות חזותיות משכנעות יותר מכל דבר שאי פעם תוכל לכתוב או לומר על העבודה שלך. הצגת מודלים תלת מימדיים ורינדורים מפרויקטים קודמים, היא דרך חסכונית להראות את החשיבה העיצובית שלך. אתה מוכיח ללקוחות שאתה יכול להביא את הפרויקטים שלך מרעיונות למציאות. בכל פעם שאתה יוצר משהו יפה, ניתן להוסיף אותו לתיק העבודות ולאתר שלך.

רוצה להתחיל לדמיין את הפרויקט הבא שלך? נסה אתסקצ׳אפ בחינם, או בחר מנוי כדי לצלול לתוך כל ההטבות.

כתיבת תגובה

;

התחבר

הרשם/י לפתיחת חשבון

להורדת התוכנה בחינם נא מלאו את הפרטים

שמנו לב שהפנייה היא בנושא תמיכה