5 טעויות נפוצות בעיצוב פנים, ואיך סקצ’אפ יכולה לעזור לכם להימנע מהן

5 טעויות נפוצות בעיצוב פנים, ואיך סקצ’אפ יכולה לעזור לכם להימנע מהן

תמי קודי מהעיר סאן לואיס אוביספו בקליפורניה ארה”ב, היא מעצבת פנים, בעלת סטודיו Cody ומרצה בסקצ’אפ למעצבי פנים. בכתבה הבאה, היא תציג 5 טעויות נפוצות בעיצוב פנים, ואיך סקצ’אפ יכולה לעזור לכם להימנע מהן

לא לוקחים בחשבון את איזון המרחב

כל אלמנט בחלל תורם לאיזון שלו (או לחוסר האיזון). מאפיינים שנותנים משקל ויזואלי לחלל הם טקסטורות, צבע, מסה, צורות יוצאות דופן ופרטים משוכללים. אם החלל לא מאוזן, זה עשוי להרגיש כאילו חסר לו משהו או שחלק מהפריטים ירגישו לא במקום.

אני אוהבת להתחיל כל עיצוב בבחירה של נקודה שתהווה את המוקד ואז ליצור איזון מסביבה, מה שיאפשר לנקודת המוקד הזו להתבלט. הקפידו לאזן בין אלמנטים כבדים ויזואלית לבין אלמנטים אחרים החולקים את המשקל. יצירה של מודל תלת מימדי מקדים בסקצ’אפ, עוד לפני שהתחלתם את העיצוב עצמו, יכול לסייע לכם להעריך את המשקל החזותי של החדר עוד לפני שהזמנתם חומרים וביצעתם התקנות.

קונים ריהוט קטן מידי או גדול מידי

כשמדובר בעיצוב פנים, אין “גודל אחיד שמתאים לכולם”. הריהוט שאתם בוחרים צריך להתאים היטב לגודל החדר כמו גם לשאר החלקים שמסביבו. אם מתעלמים מהעיקרון הזה, החדר עלול להרגיש ריק מידי או עמוס מידי.

כשבוחרים רהיטים, וכדי להימנע ממצב כמו זה שתיארנו בפסקה הקודמת, יש לשקול את גובה התקרה, גודל החדר ואלמנטים אחרים בחלל. תוכנית קומה פשוטה והגבהה עבור כל קיר היא דרך מצוינת להתחיל לתכנן ותעזור לכם בזמן הקניות. יצירה של מודל תלת מימד בסקצ’אפ יאפשר לכם להשוות גדלים ולקבל מושג מלא על החלל.

יחד עם זאת, יש מצבים בהם הגודל “הרצוי” דווקא יכול “להישבר” וזה בסדר, כל עוד לוקחים את זה בחשבון ומתכננים את החלל בהתאם.

לא משאירים מקום ל-“חלל שלילי”

כולנו צריכים מקום לנשום, והעיניים שלנו זקוקות למקום לנוח. יצירת “מרחב שלילי” בחדר יכולה לעזור לנו להתמקד במרכיבים המרכזיים ובפונקציונליות של החדר. אם אנחנו נעים בחדר ויש איזה שהוא עצם בדרכנו, זה עלול לייצר תסכול.

אותה תפיסה חלה כאשר המוח שלנו מנסה להבין את המרחב בו אנו נמצאים. חללים עם שימושים הנמצאים במרחב המתאים להם הופכים לקלים יותר לקליטה עבור המוח שלנו, מצב בו אנחנו יכולים להבין בצורה טובה יותר את הבחירות העיצוביות.

שקלו להסיר “מכשולים” מיותרים בחלל, בין אם מבחינה פונקציונלית או ויזואלית.

מתקינים אלמנט בגובה לא נכון

וילונות, גופי תאורה, יצירות אמנות… בעיצוב חלל פנימי יש כל כך הרבה החלטות שקשורות לגובה שצריך לקבל ולא, “לפי העין” זה ממש לא מספיק.

לא משנה כמה העיצוב שלכם נהדר – תלייה של אלמנטים בגובה לא נכון עלולה “לכבות” אותו לחלוטין. הדמייה תלת מימדית של הגובה הנכון של אלמנטים אלו, תעזור לכם לחסוך הרבה כסף ועוגמת נפש בהמשך.

האם אי פעם עמדתם מתחת למקלחת נמוכה מדי? סקצ’אפ יכולה לעזור לכם להימנע ממצבים לא נעימים כאלו.

מתחילים לעצב לפני שיש תוכנית מסודרת וברורה

זה קורה לא מעט – לקוחות מתחילים את העיצוב שלהם לבד ואפילו קונים מוצרים – לפני שהם מביאים בחשבון את כל הפרמטרים והמגבלות של החלל. התוצאה הסופית? הם בדרך כלל מזעיקים את מעצב הפנים שלהם לפגישה דחופה.

מעצב טוב ידע להתגבר בצורה יצירתית על בעיות מסוג זה, אך למה להיכנס אליהן מראש אם אפשר להימנע? תכנון מקדים, למשל עם מודל תלת מימדי בסקצ’אפ, תוך כדי בחינה מקצועית של כל הפרמטרים הרלוונטיים עוד לפני תחילת הרכישות וההתקנות, יביא לתהליך מהנה הרבה יותר ועיצוב כללי טוב יותר.

 

 

 

;
להורדת התוכנה בחינם נא מלאו את הפרטים

שמנו לב שהפנייה היא בנושא תמיכה