PreDesign – כלי מחקר האקלים סקצ’אפ פרו 2021

PreDesign – כלי מחקר האקלים סקצ’אפ פרו 2021

הכירו את PreDesign – כלי מחקר האקלים החדש של סקצ’אפ פרו 2021

תארו לכם שכל מרכיב בפרויקט שעליו אתם עובדים היה עובד בסינרגיה מושלמת עם הסביבה שלו. כל חלון היה מעוצב בדיוק במקום ובזווית הדרושים לניצול מיטבי של האור והצל, כל פתח היה מתוכנן כך שיכניס לחדרי הבניין משבי רוח נעימים. בחוץ, הייתם יודעים בדיוק היכן כדאי למקם גגון או פינת ישיבה מוצלת שיוצרים סביבה אופטימלית – גם בשעה שהשמש יוקדת בשמיים. 

 

את כל היכולות הללו PreDesign בסקצ’אפ פרו 2021 מציע לכם – ועוד הרבה יותר. 

למה בעצם צריך את PreDesign? 

כיום כבר ברור לכולם שהסביבה המקיפה את הפרויקט מהווה חלק בלתי נפרד ממנו. בניינים ושטחים “ירוקים” גינות אורבניות ויש עוד המון דוגמאות. עד להופעת PreDesign, הכלי שהתייחס לנושא הסביבה שעמד לרשות הממדלים היה Sefaira, אבל מתוך הבנה שמדובר בכלי קצת יותר טכני שלא מדבר לכולם, התגבש הרצון ליצור כלי ידידותי, ויזואלי יותר, בו כל אחד יכול לעשות שימוש. האני מאמין של סקצ’אפ הוא “3D לכולם” – והנגשת הכלים לכל המשתמשים היא חלק חשוב ביותר בדרך הזו. 

סקצ’אפ 2021 מציעה את PreDesign – כלי מחקר אקלימי שמספק תובנות חשובות על סביבת הפרויקט שלכם, ועוזר לתכנן ולבצע אותו בצורה נכונה יותר. 

 

איך מתחילים לעבוד עם PreDesign? 

הכלי החדש זמין כבר לכל מנויי הפרו והסטודיו, חשבונות אנטרפרייז, סטודנטים ומרצים מנויי סטודיו, מנויי Sefaira ולכל מי שהפעיל את סקצ’אפ בגרסת הניסיון. PreDesign לא יהיה זמין ל: משתמשי הגרסה החינמית של סקצ’אפ, סקצ’אפ Shop, משתמשי רישיון קלאסי (גם במידה ורישיון תחזוקה ותמיכה עדיין פעיל) או רישיון Network. 

 

מהן הבעיות ש-PreDesign פותר? 

במסגרת מחקר שערכו בסקצ’אפ, נשאלו ממדלים כיצד הם משתמשים בנתונים שהם אוספים במחקר המקדים לפרויקט שהם מתכננים (למשל בדיאגרמות או גרפים שעוסקים באקלים) – איך הנתונים האלו משפיעים על אסטרטגיות העיצוב שהם בוחרים, ואיך הם מציגים אותם ללקוחות עתידיים – שאלות שמרביתם התקשו להסביר. 

מתוך ההבנה שהיה חסר כלי ידידותי ונוח, שיתן למשתמשי סקצ’אפ (ממדלים) אפשרות לקחת את הנתונים שנאספו, ולייצר מהם תובנות שאפשר ליישם בשטח – PreDesign הגיע לעולם. 

 

למה צריך בכלל מחקר אקלים מקדים לפרויקט? 

תכנון נכון הוא תכנון שמביא בחשבון גם את המרחב והאקלים כגורמי השפעה. התייחסות מוקדמת לנושאים אלו, והפיכתם לנושאי ליבה בעיצוב הפרויקט, תקל על שילובם בהמשך הדרך. 

בשורה התחתונה: מחקר סביבתי מקדים שנעשה נכון, מביא תוצאות עיצוב טובות יותר, חוסך זמן בכך שהוא מאפשר להציג בצורה ברורה יותר ללקוחות הפוטנציאליים את השיקולים העיצוביים שנלקחו – ובעיקר מקטין את הסכנה שתצטרכו לשנות עיצוב שכבר יצרתם. 

 

איך מתחילים? 

ניגשים ל-predesign.sketchup.com – מי שכבר מחובר לחשבון ה-Trimble שלו ייכנס אוטומטית, ומי שלא – יצטרך להזין פרטי כניסה. למי שאין ברשותו חשבון ב-Trimble, יוכל להתחיל ניסיון ב-PreDesign בחינם. 

לאחר הכניסה, מחכות לכם 3 דוגמאות למחקרים אקלימיים שנעשו עם PreDesign, כדי שתוכלו להבין איך זה עובד. 

 

שלבי העבודה:

בשלב הראשון, PreDesign מספק סקירה אקלימית על האזור בו בחרתם – לפי עונות השנה – מידע שיוכלו המשתמשים להציג בהמשך גם ללקוח פוטנציאליים. 

בשלב הבא, ועל פי הנתונים שנאספו בשלב הראשון, תגיעו לדף Architectural response – כאן PreDesign יציג את התובנות האקלימיות שנאספו, ומתרגם אותן להמלצות עם אסטרטגיות בהן כדאי לבחור.

כך לדוגמא, אנחנו יכולים ללמוד שבעיר דנפסאר בבאלי אינדונזיה, כ-61% מהזמן נעים לשבת בחוץ, וב-31% מהזמן חם מידי – תובנות חשובות היכולות להשפיע רבות על אופי הפרויקט. 

אם ב-31% מהזמן חם מידי להיות בחוץ, ואנשים ירצו למצוא בבניין מחסה מהחום – הרי שהתכנון צריך להיות בהתאם: תריסים לחלונות, מערכת קירור טובה ואפילו פאנלים סולאריים על גג הבניין – שיעזרו למקסם השימוש באנרגיית השמש הרבה. 

כל מי שעוסק באדריכלות, יודע כמה תשומת לב ניתנת לנושא החלונות בבניין, ולוויכוח הבלתי נגמר לגבי יחס הזכוכית הנדרש. PreDesign ינתח את סוגי ההשפעות של מזג האוויר ויציע אפשרויות לבחירת סוגי חלונות – תוך שהוא מציג את המשמעות של כל בחירה. 

ניתן לרדת לרמת דיוק מירבית על-ידי הצגת התנהגות השמש והעננים לפי תקופות שונות בשנה. PreDesign מנתח את כמות השמש “השלילית” שתיכנס אל הבניין שלכם, ומספק פתרונות ההצללה האולטימטיביים שכדאי לבחור בהתאם לנתונים שהתקבלו – כולל חלוקה לצדדים וכיוונים שונים. 

מידע איכותי שכזה, לא רק עוזר לעצב ולתכנן בניינים נכונים שנעים יותר להיות בהם, אלא גם יכול לעזור ללקוח בהערכות מחיר לגבי חומרים שהוא יצטרך לרכוש לטובת הפרויקט. 

אחרי שבחנו כיצד נגן על הבניין מהחום שנובע מקרינת השמש, יש לבחון את הדרכים הטובות ביותר בהן אפשר לנצל את האנרגיה הזו כדי להאיר את הבניין באור טבעי. PreDesign יציע אסטרטגיות עיצוב שונות בהתאם למחקר האקלימי. 

ומה מחוץ לבניין? 

PreDesign נותן מענה גם לנושא זה, עם המלצות שיעזרו לכם לתכנן את המרחב החיצוני שבסביבתו של הבניין לרווחה מקסימלית של המשתמשים, הודות למידע שנאסף במחקר האקלים המקדים.

 

לסיכום: 

ל-2021 סקצ’אפ משדרגת את מגוון היכולות שלה. PreDesign יעזור לממדלים לעצב פרויקטים נכונים יותר, המשלבים בצורה אופטימלית את השימושים בבניין על פי מאפייני הסביבה בה הם נמצאים, וגם יאפשר להם להציג את שיקולי העיצוב שנלקחו לבעלי עניין בפרויקט – בצורה ברורה והגיונית יותר.

בשיטת המידול החדשה בסקצ’אפ, מחקר אקלימי מקדים ב-PreDesign הופך להיות הכלי הראשון, ממנו נמשיך לכלים הבאים כמו מחסן רכיבי תלת מימד, LayOut וכו’. 

 

להורדת התוכנה בחינם נא מלאו את הפרטים